Staniki i biustonosze

Biustonosze, to część garderoby bez której nie obejdzie się żadna kobieta. Bez względu na to, czy zostałyśmy obdarzone dużym, obfitym biustem, czy też los nie był specjalnie hojny w tej materii, to o piersi musimy dbać tak samo. Odpowiednia bielizna to podstawa!

Biustonosze koronkowe – wygoda i elegancja w jednym

Biustonosze damskie dzielą się na wiele modeli i fasonów. Każda kobieta z pewnością ma swój ulubiony krój. Z pewnością do najwygodniejszych należą te sportowe, bez żadnych fiszbin. Biustonosze tego typu genialnie sprawdzają się do uprawiania wszystkich sportów, w których nasz biust narażony jest na duże przeciążenia i rozciąganie więzadła Coopera.

Bez względu na to, czy mamy zamiar biegać, jeździć na rolkach, czy grać w koszykówkę, zawsze powinnyśmy odpowiednio zadbać o to, żeby nasz biust był w odpowiednim miejscu i należycie podtrzymany. Zakup tego typu stanika wiąże się z niemałym wydatkiem, pamiętajmy jednak, że z reguły jest to bardzo wytrzymała bielizna i będziemy ją długo użytkować. Nie musimy się również przejmować praniem sportowych biustonoszy, nie są one tak delikatne jak koronkowe biustonosze.

Swoją drogą, czy jest możliwy zakup wygodnego biustonosza obszytego koronką? Oczywiście! Wcale nie należy utożsamiać tego typu biustonoszy z czymś niewygodnym i żyć w przekonaniu, że staniki koronkowe tylko ładnie wyglądają. Jeżeli odpowiednio dobierzemy biustonosz, to z pewnością będziemy z niego bardzo zadowolone. Przy dopasowaniu stanika może pomóc nam specjalistka, tzw. brafiterka. Często Panie kupują biustonosz nie znając swojego faktycznego rozmiaru, albo decydują się na szybki zakup z którego później nie są zadowolone. Brafiterka pomoże nam ustrzec się od popełnienia tych błędów.

Staniki bez ramiączek – do jakich stylizacji najlepiej wybrać taki typ bielizny?

Kiedy najlepiej sprawdzi się biustonosz bez ramiączek? Stanik bez ramiączek to doskonałe rozwiązanie na lato, bądź też do stylizacji która wymaga odsłoniętych ramion lub pleców. Zdarza się, że standardowy biustonosz z ramiączkami wygląda nieestetycznie do eleganckich sukienek. Wówczas, jeżeli nie chcemy zepsuć efektu całej stylizacji powinnyśmy zdecydować się na zakup biustonosza bez ramiączek.

Wiele kobiet obawia się, że biustonosz nie utrzyma się przez cały czas tam, gdzie powinien, że nie będziemy w stanie swobodnie tańczyć itp. Może patrząc kilka lat wstecz można by przyznać rację Paniom, które się tego obawiały. Teraz natomiast sytuacja wygląda inaczej. Biustonosze są robione solidniej, a silikon, który ma trzymać biust jest zrobiony w taki sposób i umieszczony w takim miejscu, żeby spełnić przeznaczone mu zadanie. Jeżeli mimo to się stresujemy, możemy najpierw wypróbować nowy biustonosz nosząc go po domu. Wówczas nabierzemy pewności siebie i zaufamy takiemu rozwiązaniu. Biustonosz powinien być odpowiednio dobrany do osoby, podobnie jak każda inna część garderoby czy akcesoria dla kobiet.

Staniki dla dziewczynek – kiedy kupić córce pierwszy biustonosz?

Zakup pierwszego stanika dla dziewczynki, to niemałe wyzwanie. Jeżeli chcemy pomóc naszym córkom z oswojeniem się z nową częścią garderoby możemy zrobić to na kilka sposobów. Ostatnio najczęściej stosowane są tzw. braletki. Nim jeszcze pojawią się piersi, można uświadomić dorastającą kobietę, że niebawem zacznie dojrzewać, a jej ciało będzie szybko się zmieniać. Braletka, przypomina sportowe biustonosze i jest również jak one wygodna. Dzięki zastosowaniu tej metody na wstępie raczej nie zniechęcimy córki do noszenia biustonoszy.

Ciało dziewczynki przyzwyczai się do tego, że będzie okalał je jakiś dodatkowy materiał. Jeżeli zaobserwujemy zmiany w figurze naszej córki, będzie to oznaczać, że nadszedł już czas na zakup biustonosza. W tym wypadku również pozwólmy się jej przyzwyczaić do zmian i kupmy miękki biustonosz. Każdy kolejny stanik będzie coraz bardziej świadomym wyborem więc każda ze stron będzie miała odrobinę czasu na zaznajomienie się z tematem.

Kliknij tutaj, aby ocenić post!
[Ocen: 0 Średnia: 0]